KONYA HACAMAT ŞİFA MERKEZİ hacamat nedir?KONYA HACAMAT konya hacamat KURSU MERKEZİ hacamat konya EBUSADULLAH sakarya hacamat KURSU MERKEZİ islami hacamat KONYA HACAMAT EBUSADULLAH bayan hacamatçı KONYA HACAMAT kütahya hacamat KURSU KONYA HACAMAT EBUSADULLAH

Preventive Medicine

Preventive Medicine

hacamatçı haccam ebusadullah konya hacamat

 Halkın Sağlığı ve Koruyucu Hekimlik tedavisi sünnet olan olan yöntemler..! 

halkların saglıgı ve koyucu hekimlikler genel saglık Koruyucu hekimlik, birey ya da toplum olarak hastalıkların ortaya çıkmasını ya da ağırlaşmasını engelleyici önlemler üzerinde çalışan hekimlik dalıdır.

Artık idarecilerin çoğu, hastalıkları önlemenin tedaviden daha akılcı bir yol oldu­ğunu ve devlete daha az maddî yük getirdiğini kabul etmiş durumdadırla. Bu da etkili halk sağlığı programlarına yogun  uygulamakla yürütülebilir. Halklar  ya da kamu sağlığı uygulamalarında , temiz su ihtiyacının karşılanmasın dantutunda  iş yerinde dükkânlarda satılan yiyecek ve içeceklerin  denetlenmesi denetime tabii tutulmasına  kadar çok geniş bir alanları içine alır.

metropol şehirlerde Lokanta, otel,motel hastane okullar  ve benzeri yerlerdeki  mutfakların, pastane ve fırınla­rın mezbahaların temiz ve sağlıklı şartlarda uygun olmasını sağlamak. Hava, çevre su ve toprağın sanayi kimyasal atıklarıyla kirlenmesini engelleyici tedbirleri alarak çevre sağlığının korunması,saglar ortak olarak kullanılan  genel tuva­letlerin temizliği, konutlar, fabrikalar sinemalar ve tiyatro salonları ile otobüs tren, uçak gemi gibi toplu taşımanın araçlarındaki sağlık ve güvenlik temizlik hijyen önlemlerinin denetlemekte Sağlığa zararlı ilaç üretimlerini engellemek amacıyla ilaç firmalarının sıkı gözetim altında tutulması bu uygulamalardan sadece  bir bölümüdür.

Halk sağlığı çalışmalarını hemen her ülkede devlet eliyle yürütmek zorundadır  Bu alandada  en büyük uluslararası kuruluş olan Dünya Sağlık Örgütü de ülkeler arasında yardımlaşmayı, bilgi alışveri­şini ve ortak kampanyaların yürütülmesini düzenlemesini sağlarlar .

temel Halk sağlığı programlarının en önemli direkle­rinden biri, bireylerin ve toplumun hastalık­lardan korunmasını, saglayarak hastalıklarla savaşarak ve çevre koşullarını iyileştirerek yaşam mutlulugunu yaşam süresi­nin uzatılmasını mutluluk  amaçlayan koruyucu hekim­liktir.

Bu alanda çalışan uzmanlar ekipler  toplumda yaygın olan bulaşıcı ve salgın hastalıklara neyin  kaynaklandığını nasıl yaygınlaştıgını ve bu hastalıkların önünü kesmek  için ne yapılması koruyucu olarak nelerin gerektiğini tespit tahlil ederlerler.

Temizlik şartlarına özen göstermemenin ya da aşırı kilo alkol ve yasak içki sigara içmek gibi belirli alışkanlıkların doğu­racağı sağlık problemleri konusunda halkı ikaz için eğitim programları hazırlayarak   da  Ayrı­ca, düzenli sağlık taraması yaparak, kanser gibi bazı hastalıkları iyileşme şansının çok daha yüksek olduğu başlangıç döneminde tespit etmek ve bulaşıcı hastalıklara karşı aşıla­ma kampanyaları düzenlemek de koruyucu hekimlerin görevileridir.

Hacamat ile koruyucu hekimlik hastalanmadan önce koruyucu sünnet olduğu için bu tedaviye başvurmaktır. pireventine holıstic healt Bu müthiş bir koruyucu hekimliktir. Yıllardır binlerce hasta üzerinde KONYA HACAMAT ve HACAMATCI  EBUSADULLAH olarak uygulamalarımız sonucu bariz bir şekilde ortaya çıkmıştır. 

Tıbbı nebevi koruyucu hekimliktir: .ve  sizin haccamınız ebubusadullah,tır..

 
 
Görünüm: Liste / Tablo
Göster:
Sırala:
manuel terapi kursu
        MANUEL TERAPİ KURSU. KONYA HACAMAT EBUSADU..