KONYA HACAMAT ŞİFA MERKEZİ hacamat nedir?KONYA HACAMAT konya hacamat KURSU MERKEZİ hacamat konya EBUSADULLAH sakarya hacamat KURSU MERKEZİ islami hacamat KONYA HACAMAT EBUSADULLAH bayan hacamatçı KONYA HACAMAT kütahya hacamat KURSU KONYA HACAMAT EBUSADULLAH

Hacamat Nasıl Yapılır.?

   HACAMATÇI EBUSADULLAH,TA ,HACAMAT NASIL YAPILIR..
             Mihcam Aleti ile veya  neşter Jiletle yapılır.
Şişeler ağrıyan bölgelere 2 dakika tutturulur Şişeler ağrıyan bölgede pis kanı toplar şişelerin 2 dakika beklemesi sonucunda orası iyice uyuşur sonra şişeler çıkarılır ince ince jiletle kesikler atılır sonra şişeler tekrar çizik atılan yerlere takılır en fazla 7 dakikada  bekler vücuda zarar veren fazla ve pis kanlar o şişede toplanır Jiletle atılan bu çizikler o kadar ince atılır ki yaraların üzerinde kabuk dahi oluşmaz yaralar bir günde iyileşir atardamar veya kılcal damarlara asla zarar vermez.

konya hacamat hacamat sülük tedavisi kursu

 
 Kanın Alınma Şekilleri.
 
Deri yüzey dokuda hafifçe bir neşter ile çizilir ve üzerine kupa veya cam hacamat ile vakum yapılarak nu işlem tamamlanır .eskiden bu işlem için boynuz kullanılarak yapılan hacamat şimdilerde vakumlu kupa şişe kapatılarak emici gücün etkisi oluşturulur ve kirli toksinli kanlar vücuttan çıkarılır.
Bu yöntem vücudun değişik yerlerine uygulanılmakta ve hastalıklara göre kompleks olarak yapılır yada hastalık olan bölgeye yakın yerler özellikle tercih edilmektedir.
Örnek olarak peygamberimiz sav baş ağrısından dolayı ahdayn noktasına kalça mafsalından. agrı için  alnının her iki yanından .zehirlenmeden dolayı kürek ortasındaki kahl den  arasından topuğundaki bir incinmeden dolayı da ayağından hacamat kan aldırmıştır. hadis kitabları..
 
 farklı olarak ta  İkinci kan aldırma yöntemi ise ön kolun üst kısmından girilerek direkt damardan alınmasıdırki kızılayda bu şekilde kan alabiliyor. Genel kan dolaşımından alınan bu kan derin vücut dokularındaki kirlenmiş dolaşımı olmayan kanın dışarıya çıkmasını sağlamaktadır
bunuda şimdi kızılayda kan verme işlemi ile halledilebilir.
hacamatçı ebusadullah hacamat' hastalıklara göre yapmaktadır..