KONYA HACAMAT ŞİFA MERKEZİ hacamat nedir?KONYA HACAMAT konya hacamat KURSU MERKEZİ hacamat konya EBUSADULLAH sakarya hacamat KURSU MERKEZİ islami hacamat KONYA HACAMAT EBUSADULLAH bayan hacamatçı KONYA HACAMAT kütahya hacamat KURSU KONYA HACAMAT EBUSADULLAH

Hacamat Nedir. ?

 HACAMAT NEDİR HİCAME NEDİR HİJAMA NEDİR..

Hacamat İki omuz arasından, belden basenden kalp karşısından, bacaklardaki hastalık noktalarından sırttan başın arka tarafından veya vücudun herhangi bir yerinden tedavi maksadıyla şişe bardak veya boynuzla etle deri arasındaki kirli kanları, iltihapları mikrolu sarı suları ve benzeri alerji yapan sıvıları aldırmaktır.

Peygamberimiz (s.a.s)'in tavsiyelerinden ve bizzat tatbik ettiği kavli fiili takriri sünnetlerindendir.

Hacamatta maksat, derinin altındaki akıcılığı olmayan pıhtılaşmış kirli kanı ve dokular arasındaki sıvıda biriken atıkları dışarı atmak ve kanın rahatça dolaşmasını sağlamaktır.
 
Biz bu sitemizde sıhhati koruma yollarından ve Peygamber Efendimiz (s.a.v)'in tatbik ettiği sünnetlerinden HACAMAT Hicame yi hakkında siz okuyucularımıza faydalı yararlı bilgiler sunacağız inşaallah.
 
Hacamatın birinci hikmeti sevgili peygamberimizin (s.a.v.) sünneti olması ve Miraç'ta gibi bir yerde verilmiş olmasıdır.
Onun her bir sünnetine uymanın bizce ne kadar önemli makbul olduğu hepimizce bilinmektedir.
Vücuttaki  fazla kan kalp ve beyin sektesyonlarına  sinirsel rahatsızlıklar pisikolajik burhanlargibi alerji gibi bir çok hastalığa sebep olmaktadır.
Peygamber Efendimiz (s.a.v) de Hayber'de Yahudi bir kadın tarafından koyun buduyla zehirlenildiği zaman, Cebrail Aleyhisselâm kendisine gelerek hemen başın arkasından ve iki omzundan hacamat yaptırmasını buyurmuştur.
 
Efendimiz (s.a.v) başından ve iki omuz arasından hacamat yaptırıp zehiri vücudundan kirli kanlarla birlikte atmıştır ve ondan sonra ümmetine hacamat olmayı tavsiye etmiştir.
Rasûlüllah : Herkim vücuduna bir hastalık veya bir rahatsızlık gelirse hemen hacamat olsun buyuruyor. hacamat nasıl yapılır ...